Pagalba

Žurnalas „Investuok“

apie investavimą Daugiau
apie investavimą Daugiau
Investuok 12 mėn. prenumerata | 11 leidinių
33 Eur
Investuok 6 mėn. prenumerata | 6 leidiniai
18 Eur
Investuok 3 mėn. prenumerata | 3 leidiniai
9 Eur

Žurnalas apie investavimą į vertybinius popierius. Leidinys orientuotas į pradedančius investuotojus, viena iš pagrindinių jo idėjų – informaciją pateikti kaip įmanoma paprasčiau, nespecialistams suprantama kalba.

Birželio mėn. Investuok žurnale nr. 6(160) skaitykite:
Aktualija
Aktyvų kainos nustatomos per „Twitter“
Šiandien socialinės žiniasklaidos platformos tapo kertine mūsų gyvenimo dalimi. Per jas dalijamės informacija, sužinome naujienas, planuojame tiek realius, tiek virtualius gyvenimus. O pastaraisiais metais socialiniuose tinkluose tapo populiaru ir iškelti arba nužudyti įvairius aktyvus.
Vertybinių popierių birža
Pandemija nė motais agresyviam augimui 
Dėl agresyvaus augimo ir gerų veiklos rezultatų net ir per pandemiją Estijos banko „Coop Pank“ akcijos kaina per metus biržoje ūgtelėjo dvigubai ir šiuo metu yra pasiekusi apie dvi buhalterines vertes. Ar pagrįstas toks šios akcijos vertinimas?
Viršelio tema
Kaip infliacija veikia akcijų rinką ir ekonomiką?
Po daugiau nei dešimtmečio į ekonomiką sugrįžo infliacija, o į finansų rinkas nerimas dėl jos įtakos akcijoms ir obligacijoms. Žaliavų kainos sparčiai auga, todėl kyla prekių kainos, o jų infliaciją atspindi obligacijų pajamingumas. Vis dėlto didžiųjų ekonomikų centrinių bankų nariai išlieka ramūs ir vadina šį kainų kilimą tik laikinu efektu po pandemijos. 
Nekilnojamasis turtas
Iš kur atsiranda namas?
Namo statybai įprasta imti paskolą iš banko. Tačiau pastaruoju metu nekilnojamojo turto plėtotojai vis dažniau atranda kitokių finansavimosi šaltinių, tokių kaip sutelktinis finansavimas, obligacijos. Tai naujas uždarbio būdas ir investuotojams, taip pat ir smulkiesiems.
Laiptai ir terasos – ir funkcija, ir kiemo puošmena
Neseniai aptarėme, kokie reikalavimai keliami vidaus laiptams Tačiau laiptai – tai ir laipteliai į baseiną, ir terasų pakopos, puošiančios erdvę prie namų. Prasidedant vasarai, kai vis daugiau laiko praleidžiame kieme, ir pakalbėkime, kuo jie skiriasi nuo įprastų ir kas paverčia juos akis džiuginančia erdvės dalimi. 
Pietų Europos kurortai vėl vilioja investuotojus 
Laukusius būsto kainų kritimo pastarieji metai nuvylė ne tik Lietuvoje. Ne išimtis ir Pietų Europos kurortai. Kiek dabar kainuoja būstas lietuvių pamėgtuose kurortuose ir ko galima tikėtis artimiausiu metu, kalbamės su NT rinkos ekspertais ir trijų šalių – Ispanijos, Kipro ir Turkijos – kurortų rinkose dirbančiais mūsų tautiečiais.
Noriu namo
Kompleksiškai plėtojami individualių namų kvartalai – jau ne tik ateities vizija 
Kelerius pastaruosius metus augęs individualių gyvenamųjų namų populiarumas ne tik atlaikė du karantinus – trauka gyventi nuosavame name vis stiprėja. Neatsilieka ir plėtotojai, siūlantys nemažai sklypų ir jau pastatytų ar statomų namų naujuose kvartaluose įvairiose Vilniaus vietose ir aplink miestą. Tačiau kvartalas kvartalui nelygus, todėl šį kartą aptarsime, ko reikia, kad name priemiestyje ar užmiestyje gyventume patogiai ir šiuolaikiškai. 
Alternatyvios investicijos
Nestandartinės investicijos: sporto industrija
Sporto industrija tiek profesionaliems, tiek smulkiesiems investuotojams neretai yra egzotika. Šis sektorius nėra populiarus tarp investuotojų dėl nelengvo prieinamumo ir savotiškų verslo modelių, turinčių sportinio kazino lošimo bruožų.
Pasaulio žvaigždės
„Unibail Rodamco“ – paskutinis mažmeninės prekybos dinozauras? 
Akcijų rinkose jau kurį laiką dominuojant teigiamoms kryptims, vis daugiau akcijų tampa brangesnės ir santykinai mažiau patrauklios. Natūralu, kad vyraujant tokioms tendencijoms vis sunkiau atrasti akcijų, kurios vis dar turėtų apčiuopiamo potencialo. Dažnai tenka atsisukti ir į rizikingesnius rinkos segmentus.
Investuotojo dienoraštis
Augimo ir vertės investuotojai tikisi nesuderinamų dalykų
Šiuo metu ir augimo, ir vertės investuotojai tikisi to paties, tačiau tai iš esmės nesuderinama tarpusavyje. Papasakosiu kodėl. Taip pat bandysiu paanalizuoti, kodėl matyti ženklų, kad keičiasi investuotojų psichologija, ir kodėl kriptovaliutų pasiūla yra neribota. O pabaigoje šiek tiek pamąstymų dėl infliacijos.
Tendencijos
Investicijos 2021–2030 m. (II)
COVID-19 stipriai paspartino vieną neišvengiamą tendenciją – darbas nuotoliniu būdu tampa kasdienybe. Tai, kas prognozuota po keleto metų, atėjo šiandien. Atitinkamai pasikeitė ir šioje srityje veikiančių įmonių vertinimai. Aptariame, į ką verta atkreipti dėmesį.
Motociklai
Motopasaulio kryžkelės
Pastaraisiais metais motopasaulis kunkuliuoja tokia gausybe permainų, kad netirštinant spalvų jas galima lyginti su tektoninių plokščių slinktimi: vienų kompanijų technika žvėriškai brangsta dėl muitų, tam tikrų klasių motociklai baigia išnykti, savus modelius siūlo kinai, atrieda elektrifikacijos cunamis ir t. t.
Investuotojo laisvalaikis
Mažos akimirkos, turinčios didelę galią 
Kai aplinkui girdisi choras skundų, kad žmonės negali keliauti, aš jų paprašau patylėti. Ne dėl to, kad mano kalendoriuje kelionės užimdavo ne tris atostogų savaites, o kelis mėnesius per metus. Kelionė nėra apie žemėlapius. Kelionė yra apie atradimus, ir jie įmanomi kiekvienoje šalyje, taip pat ir gimtoje. 
Įžvalgos
Per pandemiją išaugusių indėlių įtaka kredito įstaigų veiksmams
Kredito įstaigas per pandemiją užgriuvo gyventojų, verslo ir valdžios institucijų indėliai – kovo pabaigoje jų buvo 7 mlrd. eurų daugiau negu tokiu pat laikotarpiu prieš metus. Kai kam atrodo keistai, kodėl kredito įstaigoms toks pokytis sukelia galvos skausmą, ypač kai už lėšas sąskaitose jų savininkams mokėti nereikia.
Koks turtas vertingesnis už pinigus?
Gyvename laikais, kai pinigų vėl yra daugiau, negu reikia. Ne tokios tolimos istorijos pamokos mums prikišamai rodo, kad tokiu metu pinigus geriausia versti tokiais daiktais, kurie, tikėtina, mažiausiai nuvertės. O veikiausiai pabrangs. Keletas elgesio modelių iš Algimanto Variakojo asmeninės patirties.
Apžvalgos
Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga 
Valiutų apžvalga